Rehabilitacja

Od momentu swojego wypadku, czyli od maja 1994 roku, rehabilitacja związana jest ze mną nierozłącznie. Sprawność, jaką wywalczyłem wieloletnią pracą pozwala mi na samodzielną egzystencję w codziennym życiu. Żeby to utrzymać w dalszym ciągu potrzebna jest ciągła rehabilitacja.

W miejscu zamieszkania koszt dwutygodniowej rehabilitacji waha się w granicach 2 000 zł.

rehabi2

Turnusy rehabilitacyjne są w cenach 4000-5000 zł cena jest uzależniona po prostu od standardu i warunków pobytowych w ośrodku.

To, co oferuje NFZ jest zdecydowanie niewystarczająca. Przy takiej rehabilitacji człowiek stałby się ułomny i zostałby uzależniony od innych osób.

Liczę na to, że z Waszą pomocą nie będę musiał z niczego rezygnować. Że dzięki wsparciu w rehabilitacji poczuje się wartościowy, niezależny, wolny…, Że będzie mi łatwiej… Nikt z nas nie ma mocy, abym znów zaczął chodzić i mieć sprawne nogi, ale dzięki Wam będę mógł być jak najdłużej samodzielny i niezależny.

Sprawność, jaką wywalczyłem wieloletnią pracą pozwala mi na samodzielną egzystencję w codziennym życiu, oraz warunkach domowych.

Ważne jest, o którym nie można zapominać jest rehabilitacja. Ćwiczenia bierne powinny być przeprowadzane, co drugi dzień, przez 20-30 minut. Osoby po urazie rdzenia kręgowego powinny mieć ćwiczone porażone nogi, ponieważ zapobiega to przykurczom, degeneracji chrząstki stawowej i zrostowi stawu w niekorzystnej pozycji. Chrząstka stawowa odżywiana jest przez maź stawową produkowaną w czasie ruchu w stawie, a jej odżywianie odbywa się w momencie docisku na tę część stawu. Poza tym ćwiczenia bierne powodują, że ruszają się mięśnie i wygniatają krew zalegającą na obwodzie. Wtedy automatycznie napływa świeża krew. Bez względu na wysokość porażenia, zalecenia te dotyczą każdego pacjenta. Odradzane są ćwiczenia raz w tygodniu przez dwie godziny. One nie przynoszą efektów.

Z głębi serca proszę Państwa o zrozumienie i jakiekolwiek wsparcie, za, które będę dozgonnie wdzięczny.

Cena rehabilitacji, gdzie muszę dojechać do gabinetu

Proszę kliknąć w zdjęcie